O gminie - Centrum Bielany


Nie sposób go przeoczyć

Wielkie, ale nie przytłaczające. Bogate różnorodnością, ale mające swój styl. Pięknie oświetlone w nocy i tryskające życiem za dnia. To właśnie tu, w Centrum Bielany zadomowiły się wielkie międzynarodowe i polskie firmy handlowe oraz produkcyjne. Dzięki temu zatrudnienie znalazło tu tysiące mieszkańców gminy Kobierzyce i okolic. Zainteresowanie kolejnych inwestorów tym terenem rokuje, że powstanie nowych miejsc pracy to tylko kwestia czasu.

 


Trzeba tu zajrzeć

Bielany to miejsce, które w ciągu kilku lat odwiedziło kilkadziesiąt milionów osób szukających atrakcyjnych zakupów, rozrywki, kontaktu z gwiazdami telewizyjnymi lub po prostu chcących spędzić tu czas z rodziną.
Wielkość Bielan najbardziej i najpiękniej widać nocą. Zapewne potwierdzi to każdy, kto przemierza trasę w kierunku Jeleniej Góry (DK 35) lub jedzie autostradą A4. Należące do gminy Kobierzyce, położone zaledwie 10 km od centrum Wrocławia, Centrum Handlowe Bielany ( dokładna nazwa to: Centrum Bielany Inter Ikea Centre Polska S.A. Bielany Park Handlowy) usytuowane jest u zbiegu dwóch głównych dróg międzynarodowych, przy Węźle Bielańskim. Dziś powierzchnia Parku Handlowego Bielany wynosi 80 tys. m2, a przygotowany dla klientów parking liczy 3,5 tys. miejsc.

 Bielany inwestorów

Centrum Bielany - powstały w 1998 roku, największy kompleks handlowy na południowy zachód od Wrocławia. Swoje miejsce ma tu brytyjski supermarket Tesco, szwedzka Ikea, niemiecki market budowlano - ogrodniczy Obi, a także Euro Agd, Świat Dywanów Topwert, Meble Polonia, Meble Kler, Mebel Rust i inne placówki handlowe.
www.parkhandlowy.pl, www.ikea.pl

Makro Cash & Carry - rozwój Centrum Bielany rozpoczął się z chwilą nawiązania przez gminę Kobierzyce współpracy z tym wielkim koncernem handlowym. Tu, w Bielanach, konsorcjum wybudowało jedną z pierwszych w Polsce hal sprzedaży hurtowej. Na powierzchni 10 tys. m2 oferuje bogaty asortyment: biurowy, spożywczy, napojów, alkoholi, kosmetyków a także artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt komputerowy, sportowy i inne. Makro oferuje również wyposażenie i zaopatrzenie sklepów, hoteli oraz restauracji. To największa w Polsce sieć hurtowni dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

www.makro.pl

Tesco - to największy brytyjski inwestor w Polsce i największa sieć hipermarketów. Pod marką Tesco działa 48 sklepów na terenie całego kraju. Tesco Polska zatrudnia obecnie ponad 18 000 tysięcy pracowników, zajmujmując drugie miejsce wśród największych pracodawców w branży handlu detalicznego.

www.tesco.pl

Obi - market należący do międzynarodowego koncernu zajmującego się handlem artykułami budowlanymi, dekoracyjnymi, wyposażeniem wnętrz i ogrodów. Obi posiada sieć 500 marketów w Europie, w tym 23 w Polsce. Jego oferta skierowana jest do wszystkich, którzy pragną inwestować w swój dom i ogród. Można tu znaleźć materiały i narzędzia potrzebne do budowy lub remontów domów czy mieszkań, a także materiały wykończeniowe, dekoracyjne i oświetleniowe.

www.obi.pl

Castorama - market handlowy oferujący artykuły służące do budowania, urządzenia oraz wyposażenia domu i ogrodu. Należy do koncernu francuskiego. Od momentu otwarcia w 1998 roku sklep stał się miejscem zakupów zarówno dla majsterkowiczów, jak i profesjonalnych firm remontowo - budowlanych.

www.castorama.pl

ATM Grupa S.A. - największy w Polsce prywatny producent telewizyjny i jedna z najnowocześniejszych firm tego typu w Europie. Od początku istnienia grupa zrealizowała ponad 100 filmów dokumentalnych i reportaży oraz setki odcinków cyklicznych programów telewizyjnych, m.in. "Świat według Kiepskich", "Życiową szansę", "Zerwane Więzi", "Dwa Światy", "Bar" (pięć edycji), "Awanturę o Kasę", "Daję Słowo", "Falę Zbrodni". ATM Grupa S.A. posiada dwa studia telewizyjne: jedno z nich o powierzchni 630 m2 jest najnowocześniejsze i największe w Polsce. Wyposażone w cyfrowe urządzenia może służyć do realizacji każdego rodzaju programu. Towarzyszy mu drugie, mniejsze o powierzchni 120 m2. Aktualnie ATM buduje kolejne studio o łącznej powierzchni 2400 m2. Grupa dysponuje również sprzętem reporterskim i specjalistyczną bazą transportową. Posiada, jako jedyna w Polsce, system "Motion capture". Jest to najnowocześniejsza technologia umożliwiająca wykonywanie animacji polegającej na przeniesieniu ruchów aktorów na trójwymiarowe animowane postacie pokryte teksturami.

www.atmgrupa.pl

Henry Kruse i S-ka Sp. z o.o. - jeden z największych w Polsce dystrybutorów profesjonalnych środków do utrzymania czystości i higieny. Na polskim rynku istnieje od 1993 roku, działając za pośrednictwem 7 oddziałów na terenie całego kraju. Centrala firmy znajduje się w Bielanach Wrocławskich. W swoim asortymencie firma posiada ok. 2,5 tys. produktów, pochodzących od producentów krajowych i zagranicznych. Współpracuje z największymi światowymi koncernami, a jej kontakty z producentami i uczestnictwo w targach oraz sympozjach jest gwarancją dostępności do wszystkich nowości pojawiających się na rynku.

www.kruse.pl

Sonko Healthy Food Production S.A. - lider na krajowym rynku ryżu, oferujący m.in. wiele gatunków ryżu, kaszę gryczaną i jęczmienną, pieczywo lekkie pełnoziarniste, wafle ryżowe. Firma powstała w 1989 roku jako rodzinne przedsiębiorstwo handlowe, ale już od początku lat 90 - tych rozpoczęła import i sprzedaż ryżu. Zakład produkcyjny w Bielanach Wrocławskich, uruchomiony w 1997 roku, posiada jedną z najnowocześniejszych w Europie linii do pakowania ryżu oraz produkcji pieczywa lekkiego bezpośrednio z pełnego ziarna (bez użycia mąki). Healthy Food Production prowadzi sprzedaż na terenie całej Polski oraz za granicą, współpracując zarówno z wiodącymi hurtowniami spożywczymi, sieciami handlowymi, jak i detalistami.

www.sonko.com.pl

Fabryka Mebli "Bodzio" - znany producent mebli pokojowych, kuchennych, młodzieżowych, sypialnych, tapicerowanych i systemowych. "Bodzio" z siedzibą w Goszczu jest obecnie jednym z największych producentów mebli w Polsce, co potwierdza umieszczenie go przez Ministerstwo Finansów i Gospodarki na listach rankingowych. W roku 2002 fabryka przystąpiła do programu "Solidna Firma". Producent posiada ponad 100 salonów firmowych w całej Polsce. Dwa z nich są w Bielanach Wrocławskich.

www.bodzio.pl


Cargill (Polska) Sp. z o. o. - fabryka syropów skrobiowych, izoglukozowych oraz spirytusu surowego, należąca do amerykańskiego koncernu rolno - spożywczego. W bielańskim oddziale firmy produkcja odbywa się na bazie pszenicy, dostarczanej przez polskich rolników, głównie z najbliższego regionu. Cargill to najnowocześniejszy w tej chwili, całkowicie zautomatyzowany i ekologiczny zakład przetwórczy.

www.cargill-polska.pl

Kraft Foods Polska Confectionery Production - należy do grupy Kraft Foods Inc. (NYSE: KFT) z siedzibą w Nortfield, lidera na międzynarodowym rynku przekąsek, które kochają ludzie na całym świecie.

Kraft Foods Polska Confectionery Production posiada w Polsce obecnie trzy fabryki. Dwie są zlokalizowane w Skarbimierzu koło Brzegu (woj. opolskie), jedna z nich produkuje gumy do żucia, druga wyroby czekoladowe – batony oraz fabrykę czekolady w Bielanach Wrocławskich. Fabryki produkują głównie wyroby przeznaczone na rynek brytyjski i irlandzki. W sumie zatrudniają ok. 1300 pracowników.

Kraft Foods Polska Confectionery Production jest aktywnym inicjatorem i uczestnikiem projektów na rzecz społeczności lokalnych, w tym programu ekologicznego Szkoły dla Ekorozwoju i wolontariatu pracowniczego. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na www.kraftfoodscompany.com oraz www.facebook.com/kraftfoodscorporate.


POWERMAN SPORT - sklep sportowy działający od 1991r.
Więcej informacji na stronie:

www.powerman.wroc.pl

ProLogis Park Wrocław zlokalizowany jest w Bielanach Wrocławskich u zbiegu autostrady A4 i międzynarodowej drogi nr E-67. Odległość od centrum Wrocławia to około 11 km. ProLogis Park Wrocław to nowoczesny zespół hal magazynowych i produkcyjnych położony na południe od Wrocławia, w Bielanach Wrocławskich, w bezpośrednim sąsiedztwie Autostrady A4. Prologis Park Wrocław oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe od około 3000 m2 do kilkudziesięciu tysięcy m2 w jednym budynku magazynowym. Ze względu na doskonały sposób zaprojektowania, wszystkie obiekty magazynowe w tym centrum logistycznym można łatwo przekształcić w nowoczesne hale produkcyjne do wynajęcia. Prologis Park Wrocław jest strategicznie położonym centrum dystrybucyjnym. Jest to park w którym zastosowano nowatorskie rozwiązania techniczne, mające na celu wygodę użytkowania, oszczędność energii i ochronę środowiska. Budynki spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, odpowiadają m.in. potrzebom składowania towarów w chłodniach w ramach logistyki żywności. Centrum położone jest na skrzyżowaniu strategicznych, międzynarodowych szlaków drogowych i lotniczych, w pobliżu lotniska.Więcej na stronie

www.industrial.pl/magazyn/25_prologis_park_wroclaw_pl.html
Panattoni Park Wrocław zlokalizowany jest w Bielanach Wrocławskich u zbiegu autostrady A4 i międzynarodowej drogi nr E-67. Odległość od centrum Wrocławia ok. 11 km. Panattoni Park Wrocław to doskonale zlokalizowany park magazynowy, położony w Bielanach Wrocławskich. Oferuje do wynajęcia hale magazynowe z możliwością adaptacji na hale produkcyjne. Dzięki unikalnemu projektowi oferuje możliwość wynajęcia magazynów zarówno o małych powierzchniach jak i powierzchni magazynowych liczących po kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych.Więcej na stronie

http://www.industrial.pl/magazyn/88_panattoni_park_wroclaw_pl.html
ProLogis Park Wrocław V zlokalizowany jest w Bielanach Wrocławskich, w niewielkiej odległości od autostrady A4 i międzynarodowej drogi nr E-67. Odległość od centrum Wrocławia ok. 12 km. Centrum logistyczne Prologis Park Wrocław V stanowi doskonałą ofertę dla firm poszukujących magazynu do wynajęcia w okolicach Wrocławia. Ten nowoczesny park magazynowy oferuje do wynajęcia hale z możliwością ich adaptacji na nowoczesną powierzchnię produkcyjną bądź magazynową. Prologis Park Wrocław V to największe i najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne w okolicy Wrocławia spełnia wszystkie wymagania ochrony środowiska, bezpiecznego i wygodnego składowania towarów, także żywnościowych. Zastosowano nowoczesne rozwiązania umożliwiające oszczędzanie ciepła i energii zarówno w magazynach, jak i w biurach. Znakomita lokalizacja także decyduje o wyjątkowej atrakcyjności – centrum dystrybucyjne przylega do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych.Więcej na stronie

http://www.industrial.pl/magazyn/125_prologis_park_wroclaw_v_pl.html« powrót | do góry •