Aktualności

 

Sukcesy karateków z GCKiS Kobierzyce
IV Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin
„Kobierzyce Cup 2014”

Prawie czterystu zawodników wzięło udział w IV Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushin „Kobierzyce Cup 2014”, który odbył się 5. kwietnia w Hali Sportowo – Widowiskowej. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Ambasada Japonii w Polsce. W zmaganiach uczestniczyli reprezentanci Białorusi, Niemiec, Rosji, Ukrainy oraz z 21 miast naszego kraju, którzy na czterech matach walczyli o puchary i dyplomy w różnych kategoriach wiekowych, od 6 do 15 lat oraz w konkurencji „Pierwszy krok” dla seniorów w kategorii open. Gospodarzem turnieju było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach, a nad poprawnością części sportowej czuwał Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama.

W części oficjalnej w imieniu Wójta Gminy Kobierzyce Ryszarda Pacholika oraz swoim własnym, zebranych powitał Czesław Czerwiec – Przewodniczący Rady Gminy Kobierzyce. Maria Wilk – Przewodnicząca Rady Powiatu Wrocławskiego, Sekretarz Gminy Kobierzyce, wyraziła zadowolenie, że czołowa Gmina Powiatu Wrocławskiego po raz kolejny może gościć, na tak dużym turnieju, sportowców nie tylko z kraju, ale również zagranicy. Wojciech Radziewicz – Prezes Polskiej Federacji Shinkyokushinkai powiedział m.in. – „... karate to dyscyplina sportu, która kształtuje charakter i uczy zasad sportowej rywalizacji nie tylko na tatami, ale także w życiu codziennym. Cieszę się, że tak wielu z was przyjechało do Kobierzyc – niech zwyciężą najlepsi.” Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali wspólnie: sensei Jacek Lamot i Artur Cierczek – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach.

Tego dnia na trybunach hali trudno było znaleźć wolne miejsce, a zgromadzeni kibice nie narzekali na brak emocji. Tych bowiem nie brakowało za sprawą znakomicie przygotowanych do turnieju sportowców. W trakcie trwania turnieju nie zabrakło pokazów specjalnych i występów artystycznych. Burzą braw widzowie nagrodzili zespoły taneczne ćwiczące w GCKiS w Kobierzycach.
Dla najlepszych organizatorzy przygotowali puchary, pozostali wyjechali z Kobierzyc z pamiątkowymi statuetkami – nie zabrakło także dyplomów i podziękowań dla sędziów. -„Przed turniejem mówiłem o tym, że nasze zawody mogą być uznane za sportowe wydarzenie roku w Gminie Kobierzyce. Na podstawie tego co dzisiaj zobaczyłem jestem pewien, że ten turniej w pełni na to miano zasługuje, bo ma już uznaną renomę, nie tylko w naszym kraju. Być może w niedalekiej przyszłości europejskie władze tej federacji karate przyznają nam, po raz kolejny, organizację Mistrzostw Europy. Dodatkowo cieszą mnie sukcesy sportowców z naszej sekcji. W swoich kategoriach zwyciężyli: Lidia Zdanowicz, Monika Kurzątkowska, Natalia Chrzanowska, Paweł Michniewicz. Drugie miejsca wywalczyli: Maja Ligas , Agnieszka Śmiałkowska, Marcin Cichy, a trzecie: Julia Khün, Piotr Korłub, Jakub Flis, Hubert Macho , Nikoll Puch , Klaudia Chrzanowska, Oliwia Staszewska, Jarosław Krzywosz, Paula Laszkiewicz i Kacper Walczak. Obok podziękowań za wspaniałą organizację, które do nas napływają od uczestniczących ekip, osiągnięcia i sukcesy naszych wychowanków stanowią dodatkowy powód do dumy” – powiedział Artur Cierczek.
Kobierzycki turniej zakończyło wspólne zdjęcie zwycięzców oraz obietnice, że spotkamy się w tym samym miejscu już za rok.

Janusz Kołodziej, Łukasz Wronkowski

« powrót | do góry •